Duyurular :
  - HOPARLÖR İLANI   - HOPARLÖR İLANI   - İMAR KANUNUNUN 18. MADDE UYGULAMASI   - HOPARLÖR İLANI   - İMAR PLAN DEĞİŞİKLİĞİ   - İMAR PLAN DEĞİŞİKLİĞİ   - YAPI RUHSATI SÜREÇLERİ REHBERİ   - ASANSÖR YILLIK KONTROL İLANI
 

Kabul Edilen AB Projeleri


   

 

1- BELEDİYELERDE KATI ATIKLARIN GERİ DÖNÜŞÜM UYGULAMALARI

 

2007 teklif çağrısı döneminde, AB Mesleki Eğitim Programları Leonardo da Vinci Hareketlilik faaliyet alanı çerçevesinde Belediyemizin sunmuş olduğu “Belediyelerde Katı Atıkların Geri Dönüşüm Uygulamaları” konulu projemiz, 2683 proje arasından içerik değerlendirmeleri sonunda yeter puan alarak Değerlendirme komitesi tarafından kabul edilmiş,  401 adet asıl proje arasında yer almıştır.   

 

Proje süresinde; personelimiz, katı atıkların geri dönüşüm uygulamalarını siyasal, kurumsal, ekonomik, mali, teknik ve çevresel boyutlarda inceleyerek eğitildi. Her toplum için farklı nitelikte ortaya çıkan sorunun çözümü için, bu eğitim sonucunda elde edilen bilgileri, tecrübeleri ve uygulanabilir yöntemlerini sorumlu çevre yönetimleri ile paylaştık. 

 

16-30 Eylül 2007 tarihlerinde İspanya'nın Sevilla şehrine yapılan çalışma ziyaretinde personelimizin tüm çöp atıkları konusunda gelişen teknolojinin, yöntem ve uygulamaları konusunda bilgi sahibi olmalarını, ülkemizdeki mevcut imkanlar ile karşılaştırma yapıp, ihtiyaçları ve eksikleri doğru bir şekilde tespit edip, bilgi ve tecrübe kazanmalarına olanak sağlanmıştır.

 

FOTOĞRALAR İçin Tıklayınız............

2- “Taste  Different”

 

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nın yürütmüş olduğu Grundtvig Öğrenme Ortaklığı kapsamında “Taste  Different” isimli projemiz 2012 yılı içersinde kabul edilmiş ve 16.500 Euro hibe almaya hak kazanmıştır. Proje kapsamında Polonya ve Danimarkadaki ülkelere çalışma ziyaretleri düzenlenektir. Proje halen yürütülmekte olup 2014 yılında sona erecektir. Projede ülkemize ve ortak ülkelere göçmenler vasıtasıyla gelen yeni yemek çeşitleri ve kültürleri araştırılmakta ve tanıtılmaktadır. Proje sonunda yemek kitabı ve baharat çeşitlerinin yer aldığı katalog oluşturulacaktır. Ayrıca projemiz ile ilgili bir web siteside mevcuttur.

 

Projemizin başlangıç toplantısı 15-19 Aralık 2012 tarihinde Danimarka’nın Vejle şehrinde yapıldı.

FOTOĞRALAR İçin Tıklayınız............

 

Projemizin 2. toplantısı 04-08 Mayıs 2013 tarihinde Polonya'nın Rzeszow şehrinde yapıldı.

FOTOĞRALAR İçin Tıklayınız............

 

 

3- YANGIN MÜDAHALESİNDE AB STANDARTLARININ İNCELENMESİ

 

Belediyemizin 2013 Şubat genel teklif çağrısı döneminde Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına sunmuş olduğu, Hayat Boyu Öğrenme Programı Leonardo Vinci Mesleki Eğitim Programı kapsamındaki “Yangın Müdahalesinde AB Standartlarının İncelenmesi” başlıklı projemiz kabul edilerek hibe almaya hak kazanmıştır.

 

 

Proje kapsamında Bartın Belediye Başkanlığı İtfaiye Müdürlüğünden 6 personel,  Karadeniz Ereğli Belediye Başkanlığı İtfaiye Müdürlüğünden 6 personel, Bartın İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden  3 uzman personel, bir sivil toplum örgütü olan Ereğli Belediyesi Kent Konseyinde gönüllü  6 personel olmak üzere  toplam 21 bay ve bayan Almanya- Regenstauf’a staj eğitimine götürülecektir. Projede  yangın ve acil durum stratejisi oluşturabilen, gerçeğe yakın  simülasyon deneyimi ile yangın anında kayıpları azaltmak ve etkin müdahalenin sağlanması konularında eğitimler alınacak ve  itfaiye teşkilatı ile diğer uzman personelimizin tecrübelerini artırarak  bölgemizin ihtiyacı olan personellerin eğitimine katkı sağlamayı hedeflenmektedir.


Ara


Duyurular


  12.06.2018 14:48:55 HOPARLÖR İLANI
  11.06.2018 14:45:46 HOPARLÖR İLANI
  01.06.2018 15:26:46 İMAR KANUNUNUN 18. MADDE UYGULAMASI
  21.05.2018 13:39:14 HOPARLÖR İLANI
  11.05.2018 10:02:42 İMAR PLAN DEĞİŞİKLİĞİ
  11.05.2018 09:53:22 İMAR PLAN DEĞİŞİKLİĞİ
  08.02.2018 13:18:13 YAPI RUHSATI SÜREÇLERİ REHBERİ
  08.01.2018 10:00:00 ASANSÖR YILLIK KONTROL İLANI
Tüm Duyurular
 
       

Yönetim


- Başkan Yardımcılarımız
- Belediye Meclisi Üyeleri
- Meclis Gündem İlanları
- Müdürlükler

E-Belediye


- Borç Ödeme
- Borç Sorgulama
- Beyan Görme
- Sicil Numarası Sorgulama
- Rayiç Değer Sorgulama

Bartın


- Tarihçe
- Mahallelerimiz
- Otobüs Tarifeleri ve Saatleri
- Nasıl Gidilir ?
- Neresi Gezilir ?
- Ne Alınır ?
- Ne Yenir ? - Önemli Günler
- Yöresel Tel Kırma
- Bartın'a Ulaşım
- Vefat Edenler
- Nöbetçi Eczaneler
- Bartın Haritası

Diğer Servisler


- Haberler
- İhaleler
- Fotoğraflar
- Videolar
- İletişim
       
 
Kullanım Koşulları // Gizlilik Bildirimi